Сумська територіальна організація

pavlivskiy_3

Депутат фракції «Солідарність» в Сумській облраді Юрій Христій взяв участь в урочистостях в селі Іскрисківщина Білопільського району з нагоди відкриття меморіальної дошки в Іскрисківщинському сільськогосподарському технікумі, присвяченої видатному поету Борису Сергійовичу Павлівському.

В урочистих заходах взяв участь син видатного Білопільського поета, Мирослав Павлівський.

Іван Драч – Герой України поет і громадський діяч говорив: «Творчість Бориса Павлівського – це більше, ніж мистецтво відображення дійсності в словесних образах. Хоча б через те, що ця дійсність проминала в жорстоких умовах лагерного режиму, де велася страшна гра, учасниками якої були кати і жертви…».

Борис Павлівський народився 21 вересня 1906 р. на хут. Подобріївка Білопільського району, нині Сумської області. Закінчив у 1918 році Іскрисківщинську церковно-парафіяльну, а в 1924 році Михайлівську агрономічну школи. Відтак подався в Донбас. Пізніше за сприяння керівників ВУСП-Пу (Всеукраїнської спілки пролетарських письменників) вступив у Харківський інститут професійно-педагогічної освіти. На третьому курсі навчання його заарештувало Харківське ГПУ. Всього він пережив п’ять арештів, відбув три терміни, загалом двадцять три роки в тюрмах і таборах ГУЛагу.

У вересні 1957 року він повертається з дружиною і маленьким сином в Україну, оселяється в селі Іванівка Теребовлянського району. У 1961 році переїхав жити у село Буданів.

У листопаді 2004 року на дев’яносто дев’ятому році обірвалося життя поета-страдника, слово якого шість десятиліть було під забороною. У 1994 році у видавництві “Лілея” вийшла перша маленька збірка поезій “Світильник ночі”.

В листопаді 1996 року його вдруге приймають в письменницькі лави, тепер уже в Національну спілку письменників України. Велика заслуга у справі повернення і популяризації творчості Б. Павлівського належить відомому в краї літератору і дослідникові Ярославу Гевку.

Видані книги:

“Світильник ночі” (1994), “Любов на тернистій дорозі” (1996), “Хрестоносці України” (1998), “Слово з-за ґрат” (2002), “І терни, і тюрми” (2005), “Віч-на-віч з правдою” (2006), “Мерехтить самітниця зоря” (2007), “І входить в серце блискавиця” (2008).

pavlivskiy_5

ЧИТАТИ ІНШІ НОВИНИ

Події

Інші організації

Карта Івано-Франківська область‎ Автономна Республіка Крим Вінницька область Волинська область Дніпропетровська область Донецька область Житомирська область Закарпатська область‎ Запорізька область‎ Кіровоградська область‎ Київська область Луганська область‎ Львівська область Миколаївська область Одеська область‎ Полтавська область‎ Рівненська область Сумська область‎ Тернопільська область Харківська область‎ Херсонська область‎ Хмельницька область‎ Черкаська область Чернівецька область Чернігівська область

Опитування

Чи задовільняє Вас українська преса?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...
  • RSS Новини України